Menu

 

1. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe  i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.

Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2023 r. do klasy I zostanie wprowadzony ogólnopolski projekt edukacyjny ,autorstwa Honoraty Szaneckiej – „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, oraz zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Jak zapewnia autorka projektu, tegoroczna edycja pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, będziemy pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ. Podpowiemy im, jak troszczyć się:

❤o siebie, ❤ o innych, ❤o wszystko, co je otacza.

Projekt będzie składać się z trzech MODUŁÓW . W każdym z modułów uczestnicy wybiorą jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona co najmniej cztery zadania.

Lektury będą czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości. 

Po  zrealizowaniu  każdego modułu nauczyciel umieści na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć, dzięki czemu otrzyma od autora projektu POTWIERDZENIE realizacji tego modułu.

Projekt doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

 

2. ,,Klasa w Terenie” 

W naszej szkole prowadzony będzie Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w Terenie” przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Autorkami projektu są Anna Cebula i Ewelina Łojewska; nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie.

Głównym założeniem projektu ,,Klasa w terenie” jest ukazanie  wartości edukacji na świeżym powietrzu, która prawdopodobnie jest najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, bo angażującą różne zmysły.

Projekt w naszej szkole realizowany będzie od 1 października 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.