Menu

13 stycznia 2023 r w Naszej Szkole  miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na spotkanie ze społecznością szkolną, przybył Pan Sebastian Kawa, wielokrotny mistrz i rekordzista świata w szybownictwie, od wielu lat w czołówce światowego rankingu pilotów szybowcowych, najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii.

W uroczystym spotkaniu z mistrzem olimpijskim oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli: Stanisław Gradolewski przedstawiciel Politechniki Warszawskiej, Magdalena Mazurkiewicz sekretarz Miasta i Gminy Lesko, Jacek Bańczak radny Miasta i Gminy Lesko, Ks. Roman Łobaza proboszcz Parafii Bezmiechowa Górna, Przemysław Barański sołtys wsi Bezmiechowa Dolna oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pan Sebastian opowiedział nam o szybowcach, swoich osiągnięciach oraz o niecodziennych sytuacjach zarówno tych śmiesznych jak i niebezpiecznych. Swoje opowieści poparł  filmami i pięknymi zdjęciami krajobrazów z przeróżnych kontynentów, które wykonał z szybowca.

Kolejnym, oczekiwanym przez wszystkich, punktem spotkania były pamiątkowe zdjęcia. Każdy z obecnych mógł stanąć do fotografii z Mistrzem. Chętnych nie brakowało. Gość z przyjemnością pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Na pamiątkę spotkania uczniowie podarowali Mistrzowi portret wykonany techniką komiksu, a dzieci z oddziału przedszkolnego odznaczyły Pana Sebastiana „złotym medalem”.

Po części oficjalnej Rada Rodziców zaprosiła Mistrza i obecnych gości na przygotowany poczęstunek.

Tekst: A. Wójcicka
Zdjęcia: B. Plezia

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.