Dnia 11 czerwca do naszego przedszkola zawitała pani Stanisława Putyra, która jest pielęgniarką. Miała na sobie biało-niebieski strój oraz na głowie czepek. Przedszkolaki bardzo sympatycznie przywitały naszego gościa piosenką: „Witamy Panią, witamy panią, jak się masz…”.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym, ale jakże ważnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Stasia zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi: założenie opatrunku, bandażowanie kolana, ręki, mierzenie ciśnienia. Jednak największą atrakcją okazało się badanie stetoskopem. Dzieci nawzajem badały się.

Nasz gość przygotował dla dzieci słodkie niespodzianki. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie pani pielęgniarka otrzymała od nas dyplom z podziękowaniem.

Tekst i fot.: Kamila Fedak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.