Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje niepowtarzalny nastrój, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków obchody tych świąt to wielowiekowa tradycja, z którą silnie jesteśmy związani od najmłodszych lat. 

21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Rozpoczęła je Pani Dyrektor Lucyna Matuszewska, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Był to moment szczególny, kiedy mogliśmy życzyć sobie wszystkiego najlepszego, szepnąć do ucha miłe słowo i uśmiechnąć się do osoby stojącej obok.

Kolejnym elementem uroczystości było śpiewanie pastorałek. Każda z klas prezentowała utwór wcześniej przez siebie wybrany i przygotowany. Czas płynął szybko i bardzo miło. Po spotkaniu wszyscy, przepełnieni świątecznym nastrojem, udali się do domów przygotowywać się do Bożego Narodzenia.

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.