„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”.

Jan Paweł II

 

6 grudnia 2018r. czyli dokładnie w magiczny dzień, w którym nasze domostwa zwykł odwiedzać pewien znany wszystkim dzieciom jegomość o zgrabnym imieniu (św.) do naszej szkoły nie przybył jeden ale kilkunastu Mikołajów z Politechniki Rzeszowskiej wraz z Rektorem prof. dr hab. inż. Tadeuszem Markowskim.

Od władz uczelni nasi uczniowie dostali wspaniałe prezenty w postaci gier, zabawek dla dzieci przedszkolnych, książek, z których uczniowie mogą korzystać w bibliotece szkolnej oraz mnóstwa słodkości. Po rozdaniu prezentów, uczniowie rozeszli się do swoich klas na lekcje, a nasi darczyńcy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

Tradycja obdarowywania naszych uczniów prezentami przez Politechnikę Rzeszowską trwa już długie lata ale za każdym razem jesteśmy tak samo, a może nawet coraz bardziej wdzięczni za czas poświęcony na przygotowanie paczek mikołajkowych, dostarczenie ich do naszej szkoły i wręczenie ich dzieciom. To bardzo szlachetna inicjatywa, która pokazuje nam, że dawanie ma sens tylko wtedy, gdy w prezencie oprócz rzeczy materialnych znajduje się odrobina serca.

Tekst: Diana Marcyszyn

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.