O tym iż „nauka nie musi być nudna” i że można pogłębiać swoją wiedzę w ciekawy sposób mogli się też przekonać uczniowie naszej szkoły. 6 września 2014r. wzięli oni udział w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki, który odbył się w hali  Publicznego Gimnazjum w Lesku.

Atrakcji było naprawdę nie mało. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna wystawa „Eksperymentuj!” i nie lada frajdy było podczas pokazu „Muzyka dla fizyka”, przygotowanego również przez Centrum Nauki Kopernik. W tym dniu  mogliśmy „bawić się nauką” korzystając z przeróżnych interaktywnych stoisk jak i  ekspozycji  wystawienniczych lokalnych szkół i przedsiębiorstw.

Uczestnicy mogli m.in. trenować koncentrację bawiąc się urządzeniem wykorzystującym fale mózgowe EEG – Potęga Umysłu, korzystać z wirtualnych lotów samolotem oraz podziwiać wystawy robotów, pojazdów elektrycznych, samolotów, rakiet oraz modeli kosmicznych.

Ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów okazały się warsztaty modelarskie, które poprowadził instruktor Aeroklubu Mieleckiego. Podczas sklejania własnego modelu, uczniowie mieli okazje dowiedzieć się wszystkiego o budowie i teorii latania szybowców, które na koniec testowali puszczając je na wietrze.

Ten widok przypominał nam loty szybowców nad Bezmiechową.

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

szkoła: sp.bezmiechowa@elementarz.edu.pl
dyrektor: dyrektor.bezmiechowa@elementarz.edu.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.