Miesiąc kwiecień  nazwany – Miesiącem Pamięci Narodowej – jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski.

Kwiecień  – czym wyróżnił się w historii narodu polskiego, że nazwano go miesiącem pamięci narodowej?  Co szczególnego wydarzyło się w kwietniu, że pamięć przywołuje przeszłość?

Na te pytania próbowali odpowiedzieć nam uczniowie kl. V w uroczystym apelu, przygotowanym pod opieką p. Jolanty Mysza.

Podczas apelu uczczono pamięć  ofiar  II wojny światowej, przywołano postać naszego wielkiego rodaka – papieża Jana Pawła II, a także przypomniano o trzeciej rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

We wtorek 16 kwietnia br. uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z opiekunką odwiedzili w Bezmiechowej Górnej miejsce upamiętniające dwóch strzelców polskich zabitych przez Niemców w 1939r. Przy obelisku zrobili porządek i zapalili znicz pamięci.

97 komentarzy to “Kwiecień miesiącem pamięci narodowej”

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.
Galeria