Menu

 

7 czerwca 2024 r. Nasza Szkoła obchodziła wyjątkową XXV rocznicę nadania im. Szybowników Polskich. Dokładnie 25 lat temu (w 1999 r.) ówczesny Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pan Robert Petka uroczyście przekazał akt nadania imienia naszej szkole. Tegoroczna uroczystość miała podniosły charakter. Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkolnego pt. „Na skrzydłach nocy”,  napisanego na cześć Pana Tadeusza Góry.  

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani A. Wójcicka, która przypomniała wszystkim zgromadzonym z czym wiąże się posiadanie patrona i jakie niesie ze sobą zobowiązania dla społeczności szkolnej. Kolejna rocznica nadania imienia to wydarzenie, które  stało się również  wspaniałą okazją do przypomnienia wszystkich postaci związanych z Patronem-Szybownikami Polskimi – w formie tablo oraz  przygotowaniem przez Pana P. Króla i Panią A. Wańcę wystawy upamiętniającej najważniejsze wydarzenia z życia szkoły w oparciu o kroniki, artykuły i posiadane pamiątki. W ramach obchodów Pan J. Kurcoń  przeprowadził także wśród uczniów szkolny konkurs  pt. „Co wiem o Szkole Szybowcowej w Bezmiechowej Dolnej”. Dodatkowo  na tę okoliczność Pani M. Drozdalska–Hołub zorganizowała w szkole wystawę prac plastycznych związanych z szybownictwem. W oparciu o prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią B. Plezię wysłuchaliśmy również wspomnień z przebiegu wcześniejszych jubileuszy nadania imienia szkole. Uczniowie pod kierunkiem Pana P. Krasulaka zaprezentowali  także krótki program artystyczny  zakończony odśpiewaniem utworu pt. „Marsz lotników”.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie obchodów rocznicowych i wszystkich z nimi związanych działań dodatkowych. Dziękuję również wszystkim uczniom, którzy wystąpili podczas uroczystej części artystycznej.

 

Agata Wojcicka

 

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.