Menu

          

             W dniu 29.05.2024 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie wszystkich klas i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział  w wycieczce do Krasiczyna i Przemyśla. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie, jednego z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo – manierystycznej w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Krasickich, a w XIX i XX wieku Sapiehowie przeprowadzili jego renowacje, zaplanowali park oraz wprowadzili tradycję sadzenia dębów i lip na cześć narodzin swoich dzieci. Uczniowie zwiedzili dziedziniec zamku, jego wnętrza, krypty i kaplicę. Niebywałą atrakcją dla nich okazały się wieża zegarowa, lochy zamku oraz mieszcząca się w nich sala tortur.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie  Muzeum Ziemi  Przemyskiej i udział w warsztatach. Klasy IV-VIII brały udział w warsztatach modelarskich, podczas których uczniowie konstruowali wieżę zegarową. Młodsi w tym czasie uczestniczyli w warsztatach pt. ”Nie święci garnki lepią” w czasie których powstały piękne gliniane miseczki.

Po obiedzie dzieci z przedszkola i klas I-III udały się do kina na  film „Garfield” a następnie do sali zabaw. Gdy młodsi się relaksowali uczniowie szkoły zwiedzali główne punkty przemyskiego rynku i degustowali lody. Była tez chwila na zakupowe szaleństwo w galerii „Sanowa”.

W drodze powrotnej skorzystaliśmy również z toru saneczkowego. Jazda na torze dostarczyła wszystkim  wielu wrażeń. To był ostatni punkt programu więc udaliśmy się w drogę powrotną.

Agata Wójcicka

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.