Menu

 

W dniu wczorajszym grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w akcji sprzątania rzeki oraz leśnych potoków. Akcja zorganizowana pod patronatem Gminy Lesko została przeprowadzona przez nauczyciela  wychowania fizycznego i kółka  turystycznego, a jej celem było podniesienie świadomości na temat ochrony środowiska naturalnego w szczególności czystości wód.

Uczniowie klas od I-VI wyposażeni w rękawice i worki na śmieci zebrali z brzegów rzeki sporą ilość odpadów. Znaleźć tam można było m.in. plastikowe butelki, puszki po napojach, foliowe torebki, a nawet stare opony. Zebrane śmieci zostały następnie posortowane i przekazane do odpowiednich punktów utylizacji.

Oprócz sprzątania, uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się więcej o ekosystemach wodnych i ich znaczeniu dla środowiska. Nauczyciele przeprowadzili krótkie rozmowy na temat wpływu zanieczyszczeń na rzeki i ich mieszkańców.

Udział w akcji był dla dzieci cennym doświadczeniem. Uczniowie mogli przekonać się na własnej skórze, jak wiele śmieci zalega w naszych rzekach i jak szkodliwe mogą one być dla środowiska. Warto nadmienić że klasy 4-6 wykazały się nie lada wysiłkiem, aby przy niedogodnościach terenu przetransportować wszystkie te odpady do punktu zbiórki.

Organizatorzy akcji apelują do wszystkich mieszkańców o dbanie o czystość rzek i innych zbiorników wodnych. Segregowanie śmieci, unikanie zaśmiecania i udział w akcjach sprzątania to tylko niektóre z prostych sposobów, dzięki którym możemy chronić nasze środowisko naturalne.

Akcja „Czysta Rzeka” to doskonały przykład tego, jak dzieci i młodzież mogą aktywnie włączać się w ochronę środowiska. Dzięki takim inicjatywom możemy budować w młodym pokoleniu świadomość ekologiczną i zaangażowanie na rzecz ochrony naszej planety.

Wszystkim biorącym udział  w akcji ,,Czysta Rzeka 2024’’ serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnych  edycji.

Paweł Król

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.