9 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty dla całej społeczności uczniowskiej pod tytułem: Szkoła przyszłości: „Modularny i mobilny system zielonych klas”.

Warsztaty zorganizowane były przez Katedrę Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Politechniki Krakowskiej, Katedrę Architektury i Urbanistyki Politechniki Rzeszowskiej oraz Studenckie Koło Naukowe „Młoda Urbanistyka” PK. Odbyły się one w dwóch grupach wiekowych: starszej i młodszej. 

Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować swoja wymarzoną klasę wtopioną w krajobraz zielony znajdujący się wokół szkoły. Realizacja tego zadania wzbudzała wiele emocji. Młodzi architekci wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Bardzo pomocne okazały się rady studentów architektury, którzy czuwali nad wykonaniem zadania.

Na zakończenie spotkania studenci architektury oraz ich opiekunowie próbowali przybliżyć pracę architekta i urbanisty opowiadając z fascynacją o tych zawodach.

Tekst: Monika Drozdalska-Hołub
Zdjęcia: Magdalena Krasulak

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.