„Ojczyznę, kocha się nie dlatego, że wielka,
ale dlatego, że własna”.

28 kwietnia 2023r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Uczennice i uczniowie z klas V,VII i VIII wraz ze specjalnym udziałem nauczyciela historii Pana Janusza Kurconia, przygotowali lekcję historii pod tytułem: „Konstytucja 3 Maja- jak i kiedy powstał najważniejszy dokument w naszym państwie.” Montaż słowno-muzyczny składał się z piosenki przygotowanej przez uczennice z klasy V i przewodniczącą szkoły- Natalię Wańcę oraz scenek rodzajowych, podczas których uczniowie mieli przyjemność występować w kostiumach wypożyczonych w Środowiskowym Domu Samopomocy im. ks. Ludwika Palucha w Lesku, za co bardzo serdecznie dziękujemy Pani kierownik Bogumile Gołda – Wasylewicz  i pracownikom.  Dziękujemy również przybyłym gościom, Panu Jackowi Bańczakowi oraz ks. proboszczowi Romanowi Łobazie za uczestnictwo w tym ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu.

Akademia była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat i dowodem pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także okoliczność sprzyjająca do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.

                                                                     Tekst: Anna Wnęk

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.