W dniach 20-21.04.2023 dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się obchody Światowego Dnia Ziemi, który wypada 22.04.2023.

Nasze przedszkolaki uczą się dbania o przyrodę przez cały rok biorąc udział w projekcie ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” – programu edukacyjnego dla szkół i przedszkoli na temat ekologii, ochrony przyrody i życia w zgodzie z naturą. Natomiast w ramach Dnia Ziemi odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcja filmu o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, różnorodne zadania do wykonanie zlecone od ‘kolegi z przyszłości’.

Dzieci poznały różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz dowiedziały się, jak troszczyć się o Ziemię. Wiedzą już, co jej szkodzi oraz jak o nią dbać: sadzić drzewa i pielęgnować roślinność; dbać o otaczającą nas przyrodę; oszczędzać prąd i wodę; nie marnować jedzenia; nie śmiecić, segregować śmieci oraz ograniczać używanie plastiku – bo woreczek plastikowy rozkłada się 400lat!  Przedszkolaki wybrały się także na sprzątanie okolicy.

Na koniec, korzystając z pięknej, wiosennej pogody, wykonały na placu przed szkołą plakat – Nasza zielona planeta – Ziemia. 

Tekst i zdjęcia:
Magdalena Krasulak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.