W dniu 27 marca 2023 roku w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Lesko odbył się etap gminny i 13 kwietnia 2023 roku eliminacje powiatowe OTWP pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej na szczeblu gminnym jak i powiatowym składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, a pytania dotyczyły przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej i ochrony przeciwpożarowej.

W tegorocznym konkursie naszą szkołę reprezentowali: Filip Grzejszczyk  z kl. IV i Maja Szrmowiat kl. V.
W pierwszej części uczestnicy odpowiadali na 35 pytań testowych. Druga część to rywalizacja finałowa, w której najlepsza piątka uczniów borykała się  ustnie z 3 wylosowanymi pytaniami. W wyniku  zmagań konkursowych w grupie młodszej  w etapie gminnym uczeń naszej szkoły Filip Grzejszczyk zdobył  I miejsce, a na szczeblu powiatowym  zajął II miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulacje dla młodego strażaka! Dziękujemy za udział  w Turnieju i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Tekst i zdjęcie: Zofia Biskup

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.