2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez ONZ w 2007 roku.

W naszej szkole obchody zostały zaplanowane na 4 kwietnia. Uczniowie jak i Grono Pedagogiczne zostali zaproszeni do ubrania się na niebiesko, w tym dniu do szkoły przyjechała Pani Katarzyna Hebda, psycholog pracujący w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lesku by przeprowadzić zajęcia dotyczące zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Uczniowie biorąc udział w warsztatach dowiedzieli się czym są zaburzenia ze spektrum autyzmu, poznali zachowania charakterystyczne dla osób z autyzmem.

            Zostało podkreślone, że autyzm to nie choroba  a zaburzenie rozwoju mózgu.

Sposób funkcjonowania osób z autyzmem nie jest gorszy, po prostu inny.

Nie oceniaj, zrozum. 

Tekst i zdjęcia: Anna Szal

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.