We wtorek (22 listopada) uczniów z naszej szkoły odwiedziła pani leśnik, sympatyczna pani Agnieszka. Poprowadziła angażujące i ciekawe zajęcia dla dzieci od przedszkola do klasy trzeciej, oraz dla klasy czwartej, piątej i szóstej.

Podczas zajęć dzieci poznały dokładnie zadania i obowiązki leśnika. Nauczyły się rozpoznawać i dopasowywać szyszki i nasiona do odpowiednich gatunków drzew. Z zaciekawieniem oglądały prezentację przygotowaną przez panią Agnieszkę oraz nagrane przez nią filmy, na których można było podejrzeć zwyczaje i zachowania zwierząt z naszych pobliskich lasów: dzików, wilków, niedźwiedzi, borsuków.

Dzieci otrzymały do wykonania wiele ciekawych zadań: np. drewniane puzzle z wizerunkami zwierząt z naszych lasów, klocków z podobiznami zwierząt, dopasowywanie zwierząt dorosłych do ich potomstwa, leśne memory i wiele innych, a także ciekawe zadania tj. rozsypanki wyrazowe, labirynty, wykreślanki, wszystko związane z tematyką lasu. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania, rozwiązywały zadania a pani leśnik każdego uczestnika zajęć obdarowała upominkami.

Wszyscy bardzo miło wspominają spotkanie z panią leśnik i już dopytują o następne :) 

 

Tekst i zdjęcia:
Magdalena Krasulak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.