„Na czym polega prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia?”

W dniu 8 listopada uczniowie klas I-VIII wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Ustrzyk Dolnych na temat właściwego odżywania się i trybu życia. Zajęcia obfitowały w szereg interesujących zagadnień związanych z odżywianiem się, zarówno w domu jak i w szkole. Podkreślano, jak ważne jest uwzględnianie w swoich posiłkach wszystkich składników pokarmowych, dbanie o jakość i ilość spożywanych pokarmów, picie wody czy naturalnych soków, ograniczanie tłuszczów, cukru i soli, przestrzeganie zasady przyjmowania 5 posiłków o stałych porach dnia.

Niezwykle ważna w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia jest aktywność fizyczna, w szczególności ruch na świeżym powietrzu. Istotne jest odżywianie i dotlenianie komórek ciała. Stare powiedzenie „W zdrowym ciele-zdrowy duch” jest jak najbardziej prawdziwe i przekonujące.

Życzymy wszystkim dzieciom i dorosłym, aby zawsze znaleźli czas na przygotowanie i spożycie smacznego oraz zdrowego posiłku, a także na aktywne spędzanie czasu wolnego.

 

Tekst: Lucyna Matuszewska
Zdjęcia: Paweł Król

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.