Zakończyliśmy sprzedaż „cegiełek” – drobnych pomocy naukowych w formie kalendarzyków do wykorzystania w nauce np. z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, czy matematyki w ramach przeprowadzonej akcji „Szkoło – Pomóż i Ty”. Zbiórka pieniężna wyniosła 235,00 złotych, którą w całości przekazano na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych “Pomóż i Ty” działającej w Gdyni przy ulicy Płockiej 5A. W tym roku szkolnym tj. 2022/23 zebraną darowiznę przeznaczono na zakup specjalistycznego sprzętu ortopedycznego dla 9-letniej Patrycji Ryś. 

Nasza szkoła jest pełna Dobrych Aniołów-dzieci, uczniów, pracowników obsługi oraz nauczycieli, i to dzięki nim, może nieść pomoc innym ludziom będącym w cierpieniu. Dobroczynność jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, uczy jak być szlachetnym i życzliwym. Daje szczęście tym, którzy ofiarują, i tym, którzy są obdarowywani. Pozwala wierzyć, że nie jesteśmy sami, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz uczennicom z klas starszych, które trudziły się na przerwach między lekcjami i zbierały datki.

Tekst: Lucyna Matuszewska

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.