Dnia 6 września 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami, w którym udział wzięli uczniowie klas I – VIII. Podczas pogadanki szczególną uwagę policjanci zwrócili na zachowanie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, czyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, prawidłowe zachowanie się na przejściu dla pieszych, poruszanie się właściwą stroną drogi.  Zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypomnieli uczniom klas starszych, że rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych, wspominali o hulajnogach,  iż urządzenia te przeznaczone są tylko dla jednej osoby, stąd też nie możemy przewozić nimi pasażerów.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ostrzeżeń policjantów, odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy jak: kajdanki, gaz pieprzowy, alkomat policyjny, pałka,  Uczniowie obejrzeli również policyjny radiowóz. Na koniec pan policjant włączył sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Tekst: Zofia Biskup
Zdjęcia: Anna Wnęk

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.