Coś się kończy, coś zaczyna…

24 czerwca 2022 był wyjątkowym dniem dla wielu osób z naszej szkolnej rodziny. Był to dzień podniosły, gdyż wręczono naszym uczniom wiele nagród, a rodzicom listów gratulacyjnych. Ale był to też dzień smutny, gdyż żegnaliśmy nie tylko jak co roku ósmoklasistów, ale i naszą drogą Panią Dyrektor Lucynę Matuszewską, oraz ukochaną przez najmłodszych uczniów Panią Zofię Biskup, które przeszły na emeryturę.

Pani Dyrektor, która pełniła swoją funkcję od 1991 roku, w pełnej emocji przemowie, pożegnała się ze swoimi podopiecznymi oraz pracownikami, jednocześnie obiecując, że nie opuszcza murów szkoły i nadal będzie w niej uczyć.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycił również swoją obecnością pan Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, oraz Dyrektor Leskiego Centrum Edukacji i Sportu pan Tomasz Wojtanowski. Obaj panowie podziękowali Pani Lucynie Matuszewskiej za jej wieloletnią ciężką pracę i zasługi dla szkoły.

Po tej części spotkania przyszedł czas na to, na co wszyscy uczniowie tak bardzo czekali, czyli na wręczenie nagród dla najlepszych uczniów i uczennic naszej szkoły, oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Wszyscy jesteśmy dumni z ich sukcesów!

Nie zabrakło oczywiście artystycznych akcentów podczas tej uroczystości. Najpierw klasy ósme zostały pożegnane przez swoje koleżanki i kolegów z klas młodszych. Uczennice z klasy siódmej i czwartej recytowały napisane przez siebie fraszki o obecnych absolwentach naszej szkoły. Ponadto zaśpiewały i zagrały dwie piosenki – „Dni, których nie znamy” z repertuaru Marka Grechuty, oraz „Idź” z repertuaru piosenkarki młodego pokolenia Sanah. Chórowi uczniów akompaniowały muzycznie uzdolnione uczennice Natalia Wańca (altówka), Maja Szramowiat (fortepian), oraz nauczyciel naszej szkoły pan Paweł Król (gitara akustyczna). Wykonaniem swoim poruszyli oni serca słuchaczy i słuchaczek, które nie kryły łez wzruszenia.

Ale to nie był koniec uroczystości. Nie zabrakło też występu ósmoklasistów, którzy pożegnali się ze swoimi nauczycielami w oryginalny sposób. Dostarczyli wszystkim wyjątkowej rozrywki odgrywając inscenizację popularnego programu „Szansa na sukces”. W lekkiej i przyjaznej formie udało się im zaangażować wszystkich nauczycieli do wspólnego śpiewania ich ulubionych piosenek.

To był niezapomniany prezent pożegnalny. Wszyscy długo będą wspominać zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Tekst: Monika Czech
Zdjęcia: Dawid Lipka

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.