Dnia  20 maja 2022r. dzieci z klas 1-3 wzięły udział w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.  Jest to jedyne miejsce w Polsce,  które prezentuje świat szkła w atrakcyjny i nowoczesny sposób. W ciągu trzech godzin  pani przewodnik oprowadziła nas po obiekcie opowiadając o szklanych cudach. Dzieci mogły obserwować  pracowników Centrum przy tworzeniu szklanych arcydzieł.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od piwnic położonych  w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogliśmy dokładnie przyjrzeć się na czym polega kunszt artystów szkła. Następnie odwiedziliśmy warsztaty obróbki i zdobienia szkła. Każdy z nas miał możliwość wykonania samodzielnie medalu ze szklanej surówki. Na koniec dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania obrazka na szkle.

Zmęczeni ale niezwykle zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                               Tekst i zdjęcia:
Agnieszka Wańca

 

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.