29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy VI i V. Rozpoczął się on odśpiewaniem hymnu narodowego.

Następnie aktorzy starali się przybliżyć nam historię tego święta. Próbowali odpowiedzieć na pytania: czym jest Konstytucja 3 Maja i dlaczego była dla Polaków tak bardzo ważna. Pokazali, jak ten dzień mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski. Chórek zaśpiewał ,,Majową Jutrzenkę”, a następnie ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Patriotyczne piosenki i prezentacja pozwalały przenieść się w przeszłość i dostarczyły wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych pani dyrektor Lucyna Matuszewska podziękowała uczniom i wychowawczyni, a widzowie nagrodzili artystów brawami.

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.