Z okazji przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi naszą szkołę odwiedziła pani Agnieszka Groń z Nadleśnictwa Lasy Państwowe w Lesku. Spotkanie odbyło się  w ramach akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Adama Snarskiego oraz Nadleśnictwo Lesko.

Dzieci zostały zapoznane z zawodem leśniczego, przypomniały sobie zasady obowiązujące    w lesie oraz usłyszały kilka wskazówek jak  się w nim nie zgubić.

Dzięki filmikom zaprezentowanym podczas pogadanki, uczniowie mieli  również okazję poobserwować  leśne zwierzęta w ich naturalnym  środowisku.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, ponieważ była to wyjątkowa i ciekawa lekcja przyrody. Na zakończenie wszyscy wspólnie udaliśmy się  na teren przyszkolny, aby zasadzić drzewka. Każda klasa zasadziła swoje, nadając mu wyjątkowe imię.

Dziękujemy pani Agnieszce za wspólnie spędzony czas!

Tekst i zdjęcia:
Agnieszka Wańca

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.