Od wielu lat zgodnie z tradycją 21 marca obchodzimy Dzień Wiosny. Co prawda przez ostatnie dwa lata nie było to możliwe, ale w tym roku udało się i cała szkoła z wielką radością powitała tę upragnioną porę roku.

Poniedziałkowy dzień rozpoczął się inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zamienili się ze swoimi nauczycielami rolami i to oni prowadzili 2 pierwsze lekcje.

Następnie odbył się konkurs na strój dla Pani Wiosny. Aby chciała do nas przyjść trzeba było przygotować dla niej super modne okrycie. Każda klasa, wykorzystując otrzymane materiały, projektowała i wykonywała taki strój. Następnie wybrany uczeń prezentował poczynania grupy, a drugi omawiał poszczególne elementy. Na podstawie tego jury wyłoniło zwycięzców. Różnorodność była ogromna i żaden strój się nie powtórzył.

Kolejny punkt programu miał za zadanie rozruszać szare komórki w naszych mózgach rozleniwione po zimie. W związku z tym dla młodszych klas Samorząd przygotował wiosenne zagadki i łamigłówki, natomiast uczniowie klas starszych wzięli udział w „Familiadzie”. Chwilami trzeba się było sporo natrudzić, żeby poradzić sobie z niektórymi zadaniami.

Na zakończenie kto miał jeszcze dość siły mógł wziąć udział w grach i zabawach sportowych.

Ogólnie czas minął bardzo miło, dla każdego było coś dobrego. Najważniejsze że zima już odeszła a Wiosna – co prawda jeszcze nieśmiało – zagościła wśród nas.

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.