W dniu 4 listopada 2021r. gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Groń – leśniczy z Nadleśnictwa Lasy Państwowe w Lesku. Celem spotkania było zaznajomienie dzieci z zawodem leśniczego.

Pani opowiadała jak dbać o las i przypominała jak należy się tam zachowywać. Dzieci miały okazję pooglądać prezentację multimedialną, przedstawiającą krótkie filmy o zwierzętach (niedźwiedź, borsuk, wilk, lis, wiewiórka, dzięcioł), a także zdjęcia ukazujące las czysty i zanieczyszczony. Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja przyrody. Poznali pracę leśnika, wzbogacili wiedzę o lesie, zwierzętach, ptakach odlatujących na zimę, grzybach jadalnych i trujących, występujących drzewach.           

Na zakończenie dzieci wręczyły naszemu gościowi prezent w postaci podziękowania, a Pani wykonała pamiątkowe zdjęcia i wręczyła uczniom opaski odblaskowe na rękę. Dzisiejsze spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Tekst i zdjęcia:
Kamila Fedak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.