Dnia 14 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do Leska, aby oglądnąć wystawę historyczną pt. „Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta”, zorganizowaną z okazji 550-lecia jego istnienia.

Na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych eksponatów związanych z Leskiem i jego mieszkańcami. Cała opowiedziana ludzka historia miasta wychodzi z drzewa leszczyny, od której najprawdopodobniej miasto przyjęło swą nazwę i poprowadzi nas za pomocą klepsydry poprzez czasy Kmitów, Pola, Śliżyńskiego, Zwonarzy, aż do współczesności. Całość została wzbogacona efektami muzycznymi i świetlnymi. Była to naprawdę niezapomniana lekcja historii.

Następnie – wzbogaceni nową wiedzą – udaliśmy się na małe co nieco dla ciała, czyli ciastka albo lody. Czas upłynął bardzo szybko i miło. Każdy taki wyjazd łączy w sobie dobre z pożytecznym, dlatego warto spędzać chwile we wspólnym gronie.

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.