Wycieczka do Wiejskiego ZOO w Berezce była ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 17 czerwca o godzinie 8.30  przedszkolaki (4-5-6 latki) wyruszyły busem do Wiejskiego ZOO w Berezce.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt gospodarskich: owiec, kur, indyków, koni, krów, osiołka, królików, kóz. Zapoznanie z warunkami życia i sposobem poruszania się zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Dzieci miały okazję zbliżyć się do zwierząt, pogłaskać je, a także nakarmić.

Na miejscu czekały na przedszkolaków liczne atrakcje: tor przeszkód, park linowy, zjeżdżalnia, trampolina, labirynt, piaskownica, huśtawki i wiele innych. Na twarzach u dzieci pojawiały się uśmiechy a także zadowolenie z wycieczki. Po zabawie rozpalono ognisko, podczas którego degustowaliśmy smażone kiełbaski z rusztu z ciepłym, chrupkim pieczywem, musztardą i ketchupem.

Wiejskie ZOO jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, nawzajem dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

tekst i zdjęcia:
Kamila Fedak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.