W dniu 31 maja 2021 w naszej szkole odbyła się impreza plenerowa
z okazji Dnia Dziecka.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim apelem, na którym Pani Dyrektor Lucyna Matuszewska powitała wszystkich uczniów z klas I-VIII, oddział przedszkolny, grono pedagogiczne oraz Radę Rodziców.

Następnie nauczyciele i rodzice złożyli dzieciom najserdeczniejsze życzenia oraz  wręczyli słodkie upominki.

W tym roku pomimo niepewnej pogody wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na boisko szkolne, gdzie wspólnie z rodzicami i nauczycielami mogli świętować swój dzień przez uczestnictwo w różnych konkursach sportowo-rekreacyjnych. Dzieci chętnie podejmowały wyzwania sportowe. Miały do wyboru wiele konkurencji, m.in.: konkurs rzutów do kosza, odbijanie w parach badmintonem, piłkarską żonglerkę, tenis stołowy, kręcenie hula hop, skakanie na skakance. 

Warto dodać, że niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów była możliwość zobaczenia profesjonalnego drona w akcji, który służy do nagrywania filmów oraz robienia różnych ciekawych ujęć z lotu ptaka. Wielu spośród naszych uczniów mogło zobaczyć na ekranie tabletu jak z góry wspaniale wyglądają Bezmiechowa Dolna oraz Bezmiechowa Górna oraz jak pięknie prezentuje się nasza szkoła.

Pośród najmłodszych uczestników największą furorę robiło malowanie twarzy przez panie przedszkolanki, które charakteryzowały nasze najmłodsze pociechy na ich ulubione postacie ze świata bajek oraz kreskówek. Niewątpliwym zaskoczeniem – szczególnie dla najmłodszych – była informacja o zabawie pod tytułem ,,Kto znajdzie skarb‘’. Na sygnał prowadzącego wszyscy uczniowie ruszyli do działania, za zadanie mieli odnaleźć prezenty ukryte na terenie naszej szkoły.

W związku z tym, że w czasach pandemii sport przeniósł się do sieci to postanowiliśmy zweryfikować umiejętności sportowo-informatyczne i wśród uczniów klas 4-8 zorganizowaliśmy mini turniej piłki nożnej na ekranie. Ta konkurencja również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W dalszej części starsi uczniowie przeszli do klas, gdzie wraz z opiekunami mieli przygotowane kinowe atrakcje. W tym czasie najmłodsze dzieci przeszły do sali gimnastycznej, gdzie przy akompaniamencie śpiewu i dźwiękach gitary akustycznej uczestniczyły w różnych zabawach rytmiczno-ruchowych.     

Niewątpliwie tego dnia wszyscy byli zadowoleni, każdy znalazł dla siebie coś dobrego. Sportowo-rekreacyjne atrakcje dostarczyły wielu pozytywnych i radosnych chwil, które zostały odpowiednio osłodzone.

Na koniec należy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego wspaniałego święta: Pani Dyrektor Lucynie Matuszewskiej,  całej Radzie Rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz  wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy tego dnia sprawowali opiekę oraz zajmowali się różnego rodzaju animacjami dla naszych pociech.

Tekst: Paweł Król

Zdjęcia: Mateusz Pięta

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.