Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy w ten czas radosny
życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny.
Niech wszystkie troski będą daleko,
a dobro płynie szeroką rzeką.

 

W naszym przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od poznania tradycji wielkanocnych: wykonywania palm, koszyczków, robienia pisanek, tradycyjnych potraw, itd.

Dzieci zamieniły się także w małych ogrodników podczas, gdy wysiewały owies do swoich koszyczków. Mogły obserwować jak wzrastają małe roślinki od pierwszych chwil.

Niedługo po przywitaniu pani Wiosny zajęliśmy się wykonywaniem palm na Niedzielę Palmową. Kolorowe kwiaty z bibuły, bazie, trochę zielonych gałązek, wprawne ręce – w ten sposób powstało kilkanaście przepięknych palm wprowadzających nas w nastrój świąteczny.

Nie zabrakło także wspólnego ozdabiania różnorodnych pisanek, a to dzieci szczególnie lubią. Były piękne, kolorowe, malowane farbami, ozdabiane brokatem oraz innymi błyskotkami i trafiły wprost do koszyczków dzieci.

Przedszkolaki do domów zabrały ze sobą kolorowe palmy, koszyczki z samodzielnie wysianym owsem oraz piękne, własnoręcznie wykonane pisanki.

Wesołego Alleluja!

Tekst i fot.:
Magdalena Krasulak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.