W piątek 26.02.2021 r.  w grupie ,,Krasnoludki” obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Przedszkolaków powitała nie tak jak zwykle sala przedszkolna, ale prawie prawdziwy park jurajski! Można było zobaczyć liany, wielkie liście, no i wszędzie czaiły się dinozaury! Nie zabrakło także wulkanu oraz gniazda z jajami dinozaurów.

W ten dzień przedszkolaki mogły zamienić się w paleontologów i za pomocą pędzelków odszukać w piasku szkielet dinozaura. Poznały także wiele dinozaurów, i choć ich nazwy nie są najłatwiejsze do wymówienia, nasi mali badacze radzili sobie z nimi świetnie!

Dzieci dowiedziały się, że dinozaury były przeróżnych rozmiarów, poznały sposoby ich żywienia a także pomogły w wykluwaniu się młodych z jaj. Największe wrażenie wywarł na nich jednak wybuch wulkanu, bo według z jednej teorii to właśnie takie wybuchy mogły przyczynić się do wyginięcia pradawnych gadów. Nie zabrakło także dinozaurowych zabaw i tańców.

Dzień Dinozaura przebiegł w miłej atmosferze, a zabawa w park jurajski nie znudziła się przedszkolakom do końca dnia, a może i dłużej? :)”

Magdalena Krasulak

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.