9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze przedszkolaki właśnie ten dzień obchodziły.

Tego dnia kuchnia w naszej szkole zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą ucztę. Wielką frajdę sprawiło im nakładanie ulubionych składników: szynki, kukurydzy, oliwek, posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe pizza powędrowała do piekarnika, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.

Cały dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze. Dzięki tej imprezie przedszkolaki poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

                                                                                  Kamila Fedak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

szkoła: sp.bezmiechowa@elementarz.edu.pl
dyrektor: dyrektor.bezmiechowa@elementarz.edu.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.