W poniedziałek 07.12.2020r. przybył do przedszkolnej zerówki Św. Mikołaj     z workiem pełnym prezentów dla dzieci. Na tę wyjątkową okazję wszystkie sześciolatki założyły czerwone ubrania, dziewczynki sukienki lub spódniczki, a chłopcy spodnie albo koszulki. Główki przyozdobiły papierowymi opaskami z Mikołajem w roli głównej. Z bijącym sercem oczekiwały upragnionego gościa, lecz zanim nadszedł, wypełniły czas biorąc udział w ciekawych zabawach przygotowanych na tę okoliczność.

Słysząc dobiegający z podwórka szkolnego dźwięk dzwonka przystanęły na środku sali i już wiedziały, że oto nadchodzi niecodzienny gość. Dzieci głośno przywołały go oto tymi słowami: „Kochany Mikołaju, przybądź do nas z daleka, przynieś nam upominki. Czary mary, trup, trup, trup, przybądź Mikołaju do nas tu.” Przedszkolaki ujrzawszy go w pięknym, czerwonym stroju, z długą, białą brodą, w czerwonej czapce stały się natychmiast szczęśliwe, ich buzie rozpromieniły się, lecz kiedy znalazły się bliżej Św. Mikołaja troszkę się zawstydziły. Zaraz przywitały go radosnym pląsem „O jak przyjemnie i jak wesoło…”.

Następnie zaprezentowały piosenkę pt. „Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem…”. Kolejno został przeprowadzony krótki quiz wśród dzieci na temat wiedzy o Św. Mikołaju. Wszystkie przedszkolaki prawidłowo odpowiedziały na zadawane pytania. Nasz honorowy gość rozmawiał z dziewczynkami i chłopcami, zachęcał aby byli grzeczni i posłuszni wobec swoich rodziców, a także pani w przedszkolu. I najważniejsze, mówił im aby byli dobrzy dla innych ludzi i chętnie dzielili się tym dobrem ze wszystkimi na co dzień.

Na zakończenie wspaniałego spotkania Święty Mikołaj obdarował dzieci pięknymi paczkami. Za prezenty przedszkolaczki odwdzięczyły się własnoręcznie przygotowanym podziękowaniem dla Mikołaja.

I kolejna miła niespodzianka spotkała dzieci, bowiem zostały poczęstowane słodkościami przekazanymi od Burmistrza Miasta i Gminy Lesko Pana Adama Snarskiego. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, że pamiętał o bezmiechowskich przedszkolakach.

Oczekiwana przez cały rok wizyta minęła w bardzo radosnej i ciepłej atmosferze.

 

                                                                                                   wych. Kamila Fedak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mail: spbezmiechowa1@op.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.