Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Ponieważ zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole koncert, którego celem było kultywowanie tej wspaniałej tradycji.

Uroczystość odbyła się 20 grudnia i była poprzedzona innym pięknym, polskim zwyczajem, a mianowicie dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. W kolędowaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Każda z klas pod opieką wychowawcy, łącznie z przedszkolakami,  zaprezentowała przygotowany przez siebie utwór. Na szkolnym korytarzu wybrzmiały kolędy śpiewane pełnym głosem i z głębi dziecięcego serca, tło muzyczne stanowiły gotowe podkłady albo melodie wygrywane przez pana Radosława Noska.

W całej szkole słychać było piękne dźwięki kolęd i pastorałek. Dzięki koncertowi mogliśmy odczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy czekaliśmy z wielkim utęsknieniem.

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.