15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym.

Następnie „pierwszoklasiści” w obecności wszystkich zebranych uroczyście ślubowali na sztandar szkoły wypowiadając następujące słowa:

„Ślubuję uroczyście:
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
ŚLUBUJĘ
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
ŚLUBUJĘ
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego
ŚLUBUJĘ
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom
ŚLUBUJĘ
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
ŚLUBUJĘ”.

Dyrektor Szkoły pani Lucyna Matuszewska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem

i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Zofia Biskup wręczyła uczniom dyplomy i życzyła wszystkiego najlepszego na uczniowskiej drodze.

Uroczystość „Pasowania na ucznia” zbiegła się z Dniem Edukacji Narodowej. W związku z tym Samorząd Szkolny i uczniowie klas starszych pod kierunkiem pana Pawła Króla postanowili przygotować program artystyczny, przez który wyrazili nauczycielom swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. 

     

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.