Dzień Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości. To właśnie wtedy Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególną miłością, chociaż należy się im ona przez cały okrągły rok. Tak naprawdę to Oni każdego dnia myślą i troszczą się o swoje wnuki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją. 

W tym roku to niecodzienne święto miało miejsce 29 stycznia. Zaproszeni goście licznie przybyli do naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane wnuczęta. Pani dyrektor Lucyna Matuszewska przywitała wszystkich ciepłymi słowami a dzieci zaprezentowały swój program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki.

Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali powierzone im role, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem przyjmowali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami i laurkami. W ten sposób mogły wyrazić  swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na pewno pozostanie na długo w pamięciach gości i dzieci.

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

szkoła: sp.bezmiechowa@elementarz.edu.pl
dyrektor: dyrektor.bezmiechowa@elementarz.edu.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.