Końcem września przedszkolaki miały możliwość odwiedzenia placówki Straży Granicznej w Wojtkowej. Zaciekawione dzieci zawodem służb, czekały z niecierpliwością na kolejne spotkanie z funkcjonariuszem SG, a była nim pani Joanna Stachyra, którą gościliśmy w przedszkolu 21 listopada. Pani Joanna przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat pracy i zadaniach pracowników SG. Pokazała dzieciom podstawowe wyposażenie funkcjonariuszy. Chętne dzieci mogły też założyć kamizelki i hełm a nawet zakuć kolegę w kajdanki (na szczęście tylko na moment :)).

Spotkanie było interesujące i bardzo się dzieciom podobało. Na zakończenie pani funkcjonariusz zaprosiła nas do placówki w Krościenku a my z zaproszenia tego chętnie skorzystamy przy najbliższej okazji. Zadowolone dzieci wręczyły pani Joannie dyplom z drobnym upominkiem.

Spotkanie to było jednym z działań przedszkola w zakresie kształtowania u przedszkolaków postawy patriotycznej, wychowywania ich do poszanowania wartości narodowych. Od najmłodszych lat rozbudzamy świadomość przynależności dzieci do narodu polskiego.

 

Tekst i fot.: Joanna Latusek

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.