O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypomnieć o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnych chwil, ale także zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. 

W naszej szkole 15. listopada już po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. W tym roku skupiliśmy się na nowelach Marii Konopnickiej. Wszyscy uczniowie klas IV – VIII (mimo pewnych obaw i niewielkich oporów ;)) wzięli udział w tym ambitnym przedsięwzięciu. Z wielkim zaangażowaniem czytali wyznaczone fragmenty tekstu. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, z tremą da się wygrać a czytanie może być nie lada frajdą. Niektórzy chętni czytali nawet kilkakrotnie.

Dzień ten stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa. Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Tak spędzony czas na pewno nie był zmarnowany. Dzięki czytaniu możemy budować wzajemne zaufanie, lepiej zrozumieć siebie i innych oraz otaczający nas świat.

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.