Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jej celem było przypomnienie tamtych ciężkich czasów i uświadomienie uczniom jak trudna była droga do wolności.

Część artystyczna, przygotowana przez uczniów pod opieką p. Diany Marcyszyn i akompaniamencie p. Radosława Noska, wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Młodzi aktorzy położyli duży nacisk na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomnieli daty najważniejszych wydarzeń historycznych i ogromne poświęcenie osób w nich uczestniczących.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.