W dniu 25.09.2019r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość zwiedzenia Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z funkcjonowaniem placówki, obowiązkami jej pracowników oraz poznanie specyfiki służby funkcjonariuszy bezpośrednio ochraniających granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej.
Na początku spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia i ubrania się w kamizelki kuloodporne, kaski, skorzystania z lornetki, noktowizora, kajdanek i innych, niezbędnych w tej pracy, urządzeń.
Uczestniczyliśmy w pokazie tresury psa, oglądaliśmy sprzęt, którym poruszają się funkcjonariusze podczas patroli, do każdego z pojazdów dzieci miały możliwość wejścia do środka. Uczestniczyły w pokazie tresury psa, oglądały sprzęt, którym poruszają się funkcjonariusze podczas patroli.
Dziękujemy panu Komendantowi za możliwość przyjazdu do placówki, panu Szymonowi Kmiecińskiemu oraz wszystkim funkcjonariuszom Straży Granicznej zaangażowanym w nasze spotkanie.
Wycieczka zakończyła się ogniskiem i smacznymi kiełbaskami oraz zabawami pod wiatą w Bezmiechowej Górnej. Dzieci choć zmęczone, wracały do domów zadowolone i pełne wrażeń. 
Tekst i fot.: Joanna Latusek

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.