8 października 2019 roku uczniowie klas od V do VIII pojechali do Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku, by obejrzeć spektakl teatralny pod tytułem: „Kochając różę”, będący adaptacją książki Antoine’a de Saint Exupery’ego – „Mały Książę”.

Głównymi tematami poruszanymi w sztuce były problemy współczesnych młodych ludzi, którzy często czują się samotni w świecie dorosłych. To zazwyczaj osoby smutne, zamknięte  w sobie, ale bywa też że zbuntowane. Nie rozumieją świata dorosłych i ich wad: próżności, chciwości, żądzy władzy oraz pijaństwa.

Akcja przedstawienia rozgrywała się  różnych miejscach. By przybliżyć przesłanie sztuki, aktorzy występowali we współczesnych strojach. Dekoracja, chociaż skromna, to przyciągała uwagę widza. Zaskakującym efektem były projekcje multimedialne, które okazały się naprawdę oryginalnym i ciekawym pomysłem na scenografię.

Doskonałe dopełnienie całości stanowiła muzyka, która razem ze słowami – cytatami z książki Exupery’ego – tworzyła znakomity efekt. Fragmenty z lektury przeplatały się z problemami współczesnych nastolatków. Wszystko to ciekawie współgrało. Z pewnością wielu osobom utkwiła w pamięci nauka lisa o przyjaźni, gdyż każdy z nas potrzebuje bliskości, „oswojenia”.

Spektakl dostarczył młodym widzom niezapomnianych wrażeń i zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne. Z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.