28 sierpnia 2019r. na Polu Mokotowskim w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Lotnictwa przy pomniku Lotników Polskich w wyniku postanowienia Kapituły  w skład której wchodzą redakcja „Skrzydlata Polska”, Fundacja Ludzi Lotnictwa przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” im. Szybowników Polskich w Bezmiechowej Dolnej otrzymała najwyższe, honorowe wyróżnienie „Błękitne Skrzydła 2019„. Inicjatorem przyznania tej nagrody byli Pan Tadeusz Chwałczyk i Pan Zygmunt Bąk.

To wspaniałe wyróżnienie w imieniu naszej szkoły odebrała Przewodnicząca Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Poznańskim Barbara Grześkowiak-Bocian.

4 października 2019r. podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Lucyna Matuszewska mogła osobiście odebrać „Błękitne Skrzydła”. W skromne progi naszej szkoły zawitali pani Barbara Grześkowiak-Bocian, Pani Adela Dankowska- polska pilotka szybowcowa, zdobywczyni Medalu Lilienthala, Pan mgr inż. Krzysztof Drabarek- główny specjalista ds. technicznych na Politechnice Warszawskiej, Pan mgr inż. Wojciech Frączek- specjalista naukowo-techniczny Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, konstruktor szybowcowy oraz studenci Aeroklubu Poznańskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania przez uczniów hymnu szkoły upamiętniającego rekordowy przelot Tadeusza Góry z Bezmiechowej Dolnej do Solecznik Małych co bardzo wzruszyło wszystkich przybyłych. Następnie Pani Dyrektor serdecznie przywitała zgromadzonych gości oraz gorąco podziękowała za możliwość znalezienia się szkoły w tak zaszczytnym gronie laureatów nagrody. Pani Barbara Grześkowiak-Bocian, Pani Adela Dankowska oraz  przedstawiciele Politechniki Warszawskiej również zabrali głos zachęcając uczniów do odwagi w zdobywaniu wyznaczonych celów przypominając słowa widniejące na sztandarze naszej szkoły: „Przez trudy do gwiazd”. Apel zakończył się wręczeniem uczniom lotniczych upominków.

Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i pracowników szkoły,
a dzięki otrzymanej nagrodzie szkoła z jeszcze większym zapałem i dumą będzie podtrzymywać tradycje szybownicze.

Tekst: Diana Marcyszyn

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.