Dnia 18.09.2019r. w czwartek dzieci z zerówki oraz klas I-III wraz z nauczycielami byli na wycieczce w Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku.

Na miejscu wszyscy zapoznali się z nowym obiektem w którym pracują zawodowi strażacy oraz z ich pracą. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych „ognik”, podczas których oglądały krótkie filmy przedstawiające jak należy zachować się na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Podziwiały ogromne samochody strażackie, którymi pożarnicy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów: nożyce do cięcia metalu, zestaw ratowniczy, specjalny ubiór do pożaru, ubranie specjalne – żaroodporne, hełmy strażackie. Jednak najwięcej frajdy sprawiły im: rozmowa przez radiostację przenośną, alarm, zjeżdżanie strażaków po rurze.

Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do zdjęć pamiątkowych. Wizyta w Komendzie Powiatowej PSP bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci.

Kamila Fedak

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.