W dniu 20 września br. roku w piątek wszyscy uczniowie naszej szkoły – ci młodsi i ci starsi – wraz ze swymi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu okolicy. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”, a jej celem było podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

O godzinie 10.00 uczestnicy akcji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im rewiru.

Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości uczniów udało się zebrać śmieci, które następnie zostały złożone we wcześniej ustalonych miejscach. Akcję zakończono około godziny 12.30 z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska.

Ze względu na swój jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

 

Comments are closed.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

e-mial: spbezmiechowa1@op.pl
www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.