Aktualności

Dnia  21 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Krosna do parku trampolin High Jump. Celem wycieczki było aktywne spędzenie czasu oraz odbudowywanie więzi  po wielomiesięcznym nauczaniu zdalnym. Pod czujnym okiem nauczycieli, a przede wszystkim naszego wuefisty p. Pawła Króla uczniowie korzystali z szeregu atrakcji – trampolin akrobatycznych, liny, huśtawek oraz ściany wspinaczkowej. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się lina, na której można było  poczuć się  jak Tarzan w dżungli.

Po dwóch godzinach zabawy pojechaliśmy do kina na film familijny „Tom i Jerry”.  To był czas na to, by zregenerować siły po tak ogromnym wysiłku. Po filmie przyszła pora na czas wolny.

Czas bardzo szybko minął w miłej atmosferze, nikt się nie nudził, a wyjazd uważamy za udany.

tekst i zdjęcia: Agnieszka Wańca

Czytaj więcej... »

Wycieczka do Wiejskiego ZOO w Berezce była ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 17 czerwca o godzinie 8.30  przedszkolaki (4-5-6 latki) wyruszyły busem do Wiejskiego ZOO w Berezce.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt gospodarskich: owiec, kur, indyków, koni, krów, osiołka, królików, kóz. Zapoznanie z warunkami życia i sposobem poruszania się zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Dzieci miały okazję zbliżyć się do zwierząt, pogłaskać je, a także nakarmić.

Na miejscu czekały na przedszkolaków liczne atrakcje: tor przeszkód, park linowy, zjeżdżalnia, trampolina, labirynt, piaskownica, huśtawki i wiele innych. Na twarzach u dzieci pojawiały się uśmiechy a także zadowolenie z wycieczki. Po zabawie rozpalono ognisko, podczas którego degustowaliśmy smażone kiełbaski z rusztu z ciepłym, chrupkim pieczywem, musztardą i ketchupem.

Wiejskie ZOO jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, nawzajem dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

tekst i zdjęcia:
Kamila Fedak

Czytaj więcej... »

Dnia 14 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do Leska, aby oglądnąć wystawę historyczną pt. „Jedno życie leskie – dziejowe szelesty miasta”, zorganizowaną z okazji 550-lecia jego istnienia.

Na poddaszu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych eksponatów związanych z Leskiem i jego mieszkańcami. Cała opowiedziana ludzka historia miasta wychodzi z drzewa leszczyny, od której najprawdopodobniej miasto przyjęło swą nazwę i poprowadzi nas za pomocą klepsydry poprzez czasy Kmitów, Pola, Śliżyńskiego, Zwonarzy, aż do współczesności. Całość została wzbogacona efektami muzycznymi i świetlnymi. Była to naprawdę niezapomniana lekcja historii.

Następnie – wzbogaceni nową wiedzą – udaliśmy się na małe co nieco dla ciała, czyli ciastka albo lody. Czas upłynął bardzo szybko i miło. Każdy taki wyjazd łączy w sobie dobre z pożytecznym, dlatego warto spędzać chwile we wspólnym gronie.

Czytaj więcej... »

Trwa spis, który  jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązywać już od 1 kwietnia. Od tego dnia działa aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy urzędu


Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy Lesko przy ul. Parkowej 1. Na spisującą się osobę czeka specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik urzędu.
Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w urzędzie na konkretną godzinę tel. 13 469 80 01
Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku
Jeśli z ważnych powodów nie spiszemy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie  – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.

Dawid Lipka
Urząd Miasta i Gminy Lesko

W dniu 31 maja 2021 w naszej szkole odbyła się impreza plenerowa
z okazji Dnia Dziecka.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim apelem, na którym Pani Dyrektor Lucyna Matuszewska powitała wszystkich uczniów z klas I-VIII, oddział przedszkolny, grono pedagogiczne oraz Radę Rodziców.

Następnie nauczyciele i rodzice złożyli dzieciom najserdeczniejsze życzenia oraz  wręczyli słodkie upominki.

W tym roku pomimo niepewnej pogody wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na boisko szkolne, gdzie wspólnie z rodzicami i nauczycielami mogli świętować swój dzień przez uczestnictwo w różnych konkursach sportowo-rekreacyjnych. Dzieci chętnie podejmowały wyzwania sportowe. Miały do wyboru wiele konkurencji, m.in.: konkurs rzutów do kosza, odbijanie w parach badmintonem, piłkarską żonglerkę, tenis stołowy, kręcenie hula hop, skakanie na skakance. 

Warto dodać, że niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów była możliwość zobaczenia profesjonalnego drona w akcji, który służy do nagrywania filmów oraz robienia różnych ciekawych ujęć z lotu ptaka. Wielu spośród naszych uczniów mogło zobaczyć na ekranie tabletu jak z góry wspaniale wyglądają Bezmiechowa Dolna oraz Bezmiechowa Górna oraz jak pięknie prezentuje się nasza szkoła.

Pośród najmłodszych uczestników największą furorę robiło malowanie twarzy przez panie przedszkolanki, które charakteryzowały nasze najmłodsze pociechy na ich ulubione postacie ze świata bajek oraz kreskówek. Niewątpliwym zaskoczeniem – szczególnie dla najmłodszych – była informacja o zabawie pod tytułem ,,Kto znajdzie skarb‘’. Na sygnał prowadzącego wszyscy uczniowie ruszyli do działania, za zadanie mieli odnaleźć prezenty ukryte na terenie naszej szkoły.

W związku z tym, że w czasach pandemii sport przeniósł się do sieci to postanowiliśmy zweryfikować umiejętności sportowo-informatyczne i wśród uczniów klas 4-8 zorganizowaliśmy mini turniej piłki nożnej na ekranie. Ta konkurencja również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W dalszej części starsi uczniowie przeszli do klas, gdzie wraz z opiekunami mieli przygotowane kinowe atrakcje. W tym czasie najmłodsze dzieci przeszły do sali gimnastycznej, gdzie przy akompaniamencie śpiewu i dźwiękach gitary akustycznej uczestniczyły w różnych zabawach rytmiczno-ruchowych.     

Niewątpliwie tego dnia wszyscy byli zadowoleni, każdy znalazł dla siebie coś dobrego. Sportowo-rekreacyjne atrakcje dostarczyły wielu pozytywnych i radosnych chwil, które zostały odpowiednio osłodzone.

Na koniec należy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego wspaniałego święta: Pani Dyrektor Lucynie Matuszewskiej,  całej Radzie Rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz  wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy tego dnia sprawowali opiekę oraz zajmowali się różnego rodzaju animacjami dla naszych pociech.

Tekst: Paweł Król

Zdjęcia: Mateusz Pięta

Czytaj więcej... »

7.05.2021r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs pt. „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja”.

Konkurs skierowany był do dzieci klas 0-3.

Jego celem było przypomnienie uczniom roli i znaczenia takich słów jak „patriotyzm” i „Ojczyzna”, a także rozwijanie zainteresowań plastycznych i wrażliwości estetycznej.

Zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791r. Konstytucji 3-go Maja .

Zostało zgłoszonych 7 prac. Po przeanalizowaniu wszystkich prac jury wyłoniło laureatów:

I miejsce   Milena Latusek, Brygida Otta, Łukasz Grzejszczyk

II miejsce   Sara Wańca, Filip Grzejszczyk, Małgorzata Otta

III miejsce  Martyna i Emilka Bańczak

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!  

                                                                                                  Agnieszka Wańca

W dniach 19-26.04.2021 Centrum Nauczania Domowego organizuje Dni Otwarte. 

W związku z tym udostępniamy informacje o wydarzeniu i materiały promocyjne.

Każdego zainteresowanego zachęcamy do udziału – będzie to doskonała okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o edukacji domowej :)

Czytaj więcej... »

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy w ten czas radosny
życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny.
Niech wszystkie troski będą daleko,
a dobro płynie szeroką rzeką.

 

W naszym przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od poznania tradycji wielkanocnych: wykonywania palm, koszyczków, robienia pisanek, tradycyjnych potraw, itd.

Dzieci zamieniły się także w małych ogrodników podczas, gdy wysiewały owies do swoich koszyczków. Mogły obserwować jak wzrastają małe roślinki od pierwszych chwil.

Niedługo po przywitaniu pani Wiosny zajęliśmy się wykonywaniem palm na Niedzielę Palmową. Kolorowe kwiaty z bibuły, bazie, trochę zielonych gałązek, wprawne ręce – w ten sposób powstało kilkanaście przepięknych palm wprowadzających nas w nastrój świąteczny.

Nie zabrakło także wspólnego ozdabiania różnorodnych pisanek, a to dzieci szczególnie lubią. Były piękne, kolorowe, malowane farbami, ozdabiane brokatem oraz innymi błyskotkami i trafiły wprost do koszyczków dzieci.

Przedszkolaki do domów zabrały ze sobą kolorowe palmy, koszyczki z samodzielnie wysianym owsem oraz piękne, własnoręcznie wykonane pisanki.

Wesołego Alleluja!

Tekst i fot.:
Magdalena Krasulak

Czytaj więcej... »

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu świętowaliśmy w poniedziałek. Przygotowaliśmy Marzannę z szarego papieru, skrawków materiału oraz bibuły.

Zimowa Pani otrzymała od przedszkolaków czerwoną apaszkę oraz buty skrojone na miarę:) Zgodnie z tradycją przespacerowaliśmy się po okolicy oraz zatopiliśmy ją niedaleko szkoły. Pożegnaliśmy Marzannę wierszem i piosenką.

Wszyscy bardzo już tęsknimy za Panią Wiosną i mamy nadzieję, że przegoni Zimową Panią i rozkwitnie nam na dobre!

Magdalena Krasulak

W piątek 26.02.2021 r.  w grupie ,,Krasnoludki” obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Przedszkolaków powitała nie tak jak zwykle sala przedszkolna, ale prawie prawdziwy park jurajski! Można było zobaczyć liany, wielkie liście, no i wszędzie czaiły się dinozaury! Nie zabrakło także wulkanu oraz gniazda z jajami dinozaurów.

W ten dzień przedszkolaki mogły zamienić się w paleontologów i za pomocą pędzelków odszukać w piasku szkielet dinozaura. Poznały także wiele dinozaurów, i choć ich nazwy nie są najłatwiejsze do wymówienia, nasi mali badacze radzili sobie z nimi świetnie!

Dzieci dowiedziały się, że dinozaury były przeróżnych rozmiarów, poznały sposoby ich żywienia a także pomogły w wykluwaniu się młodych z jaj. Największe wrażenie wywarł na nich jednak wybuch wulkanu, bo według z jednej teorii to właśnie takie wybuchy mogły przyczynić się do wyginięcia pradawnych gadów. Nie zabrakło także dinozaurowych zabaw i tańców.

Dzień Dinozaura przebiegł w miłej atmosferze, a zabawa w park jurajski nie znudziła się przedszkolakom do końca dnia, a może i dłużej? :)”

Magdalena Krasulak

Czytaj więcej... »

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

szkoła: sp.bezmiechowa@elementarz.edu.pl
dyrektor: dyrektor.bezmiechowa@elementarz.edu.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.