Author Archive

Nadsyłanie zdjęć swoich prac do 29 maja 2020r. Technika pracy – dowolna. Szczegóły konkursu w regulaminie. Gorąco zachęcamy.

Regulamin : Zaprojektój swój wymarzony mini park rozrywki
Rodo Konkurs

III edycja szkolnego konkursu literowania w j. angielskim ,,The Master of Spelling 2014’’ już za nami!

4 grudnia chętni  uczniowie z kl. IV-VI, a było ich siedmioro w tym roku, sprawdzali swoje umiejętności literowania w trzech konkurencjach. Uczestnicy prezentowali swoją znajomość i  precyzyjność literowania angielskich wyrazów zarówno  ustnie jak i pisemnie.  Oprócz znajomości alfabetu i umiejętności literowania wyrazów liczył się czas, który był mierzony podczas jednej z konkurencji. Jak mówi stare powiedzenie „Jaka praca taka płaca” i tak też było, czyż nie???

A oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

1 miejsce     Kacper Tyrkut kl. V

2 miejsce  ex aequo   Marcelina Kardasz kl.V   i Kacper Bielak kl. V

3 miejsce      Ryszard Mastalerz kl. V

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy do wzięcia  udziału w następnej edycji w przyszłym roku!

                                    CONGRATULATIONS!

O tym iż „nauka nie musi być nudna” i że można pogłębiać swoją wiedzę w ciekawy sposób mogli się też przekonać uczniowie naszej szkoły. 6 września 2014r. wzięli oni udział w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki, który odbył się w hali  Publicznego Gimnazjum w Lesku.

Atrakcji było naprawdę nie mało. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna wystawa „Eksperymentuj!” i nie lada frajdy było podczas pokazu „Muzyka dla fizyka”, przygotowanego również przez Centrum Nauki Kopernik. W tym dniu  mogliśmy „bawić się nauką” korzystając z przeróżnych interaktywnych stoisk jak i  ekspozycji  wystawienniczych lokalnych szkół i przedsiębiorstw.

Uczestnicy mogli m.in. trenować koncentrację bawiąc się urządzeniem wykorzystującym fale mózgowe EEG – Potęga Umysłu, korzystać z wirtualnych lotów samolotem oraz podziwiać wystawy robotów, pojazdów elektrycznych, samolotów, rakiet oraz modeli kosmicznych.

Ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów okazały się warsztaty modelarskie, które poprowadził instruktor Aeroklubu Mieleckiego. Podczas sklejania własnego modelu, uczniowie mieli okazje dowiedzieć się wszystkiego o budowie i teorii latania szybowców, które na koniec testowali puszczając je na wietrze.

Ten widok przypominał nam loty szybowców nad Bezmiechową.

                                                                                               Bezmiechowa Dolna, 09.07.2014r.

 

Sprawozdanie z pracy Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” im. Szybowników Polskich w Bezmiechowej Dolnej w roku szkolnym 2013/14

 

W roku szkolnym 2013/14 szkoła liczyła w kl. I-VI 33 uczniów, w oddziale „0” 12 dzieci 5 i 6 – letnich, razem: 45 dzieci.

Klasa VI (6 uczniów) brała udział w próbnym i właściwym sprawdzianie (OKE Kraków). Sprawdzian właściwy: średnia punktów klasy wyniosła: 30,3 na 40 pkt co dało 76 % wszystkich punktów możliwych do uzyskania, uczniowie otrzymali 8/9 stanin, wynik wysoki. Klasa uzyskała lepszy rezultat od wyniku w gminie, powiecie, województwie i w kraju. Najlepiej wypadło korzystanie z informacji i rozumowanie, kolejno czytanie, wykorzystanie wiedzy w praktyce i pisanie.

Jesienią i wiosną została przeprowadzona diagnoza przedszkolna w oddziale „0”, którą było objętych 12 dzieci ( w tym 5 i 6 letnich ). Wynik końcowy jest  na poziomie dobrym, tj. 98p. na 122p. – 80,3%. Na początek i koniec roku szkolnego została przeprowadzona diagnoza szkolna uczniów I klasy (5 dzieci). Ogólny wynik procentowy dla dzieci z kl. I na koniec roku wynosi: 89%, tj. 17,8p. na 20p. – poziom dobry.

W maju 2014r. w szkole zostało przeprowadzone ogólnopolskie badanie umiejętności matematycznych trzecioklasistów – (3 dzieci), (OBUT 2014). Test był bardzo trudny,  wynik w naszej szkole ukształtował się na poziomie dostatecznym.

W roku 2013/14 chętni uczniowie z kl. 0-VI przygotowywani odpowiednio przez nauczycieli i wychowawców wzięli udział w różnych konkursach szkolnych i  pozaszkolnych (strona internetowa szkoły) oraz akcjach charytatywnych, ekologicznych i zdrowotnych.

W zakresie pracy wychowawczej nauczyciele i wychowawcy klas zorganizowali różne imprezy i uroczystości szkolne, środowiskowe oraz klasowe, a także wyjazdy i wycieczki szkolne o charakterze edukacyjnym i turystyczno – krajoznawczym. Najważniejszy okazał się Dzień Rodziny połączony z Festiwalem Nauki oraz dwudniowa wycieczka do Krakowa i Wadowic (strona internetowa).

37 dzieci było mocno zaangażowanych w projekcie unijnym „Szansa Małych Szkół”, który został napisany dla szkoły przez SNEP w Katowicach, działający przy naszej Fundacji „Elementarz”.   W ramach projektu dzieci od lutego do czerwca 2014 r. uczestniczyły w zajęciach dodatkowych z technik skutecznego uczenia się, psychologii, matematyki i informatyki, a także w zajęciach wyrównawczych z matematyki. Podsumowaniem projektu był Festiwal Naukowy (prace, wytwory uczniów), a nagrodą wycieczka do Parku Doświadczeń w Krakowie (strona internetowa).

Ze środków szkoły i Fundacji „Elementarz” w Katowicach zakupiono sprzęt sportowy zewnętrzny z atestem do gry w koszykówkę, a wcześniej urządzenia do gry w piłkę siatkową.  Ze środków Gminy Lesko zakupiono piłki, skakanki, rakietki tenisowe. W ramach realizacji projektu unijnego „SMS” dla uczniów i nauczycieli zakupiono tablicę interaktywną, laptop, rzutnik, projektor oraz materiały dydaktyczne np. laminator, nożyczki, kalkulatory, kleje itp.

Współpraca szkoły z radą rodziców oraz innymi rodzicami przebiega dobrze, zwłaszcza w czasie organizowania uroczystości i imprez szkolnych.

 

 

 

Dnia 12.04.2014r. odbył się „Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla  kl. I-III 2014”. Poprzez rywalizację i zabawę uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją znajomość słownictwa w różnorakich konkurencjach, gdyż materiał obejmował  głównie zagadnienia leksykalne z zakresu: colours, numbers, house, pencil case, food, parts of the body, animals,  family.

W konkursie wzięło udział ośmiu uczniów a  zwycięzcami  tegorocznej edycji zostali :

Konrad  Tarnawski   –  I miejsce

Brygida Świerk        –   II miejsce

Krzysztof  Latusek   –   III miejsce

CONGRATULATIONS  !!!

Dnia 18 marca(wtorek) 2014 roku pięcioro dzieci z zerówki ( Laura Mularz, Amelia Kwiatkowska, Maja Lenartowicz, Oliwier Krasulak, Patryk Barański) wzięło udział w  V Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków pod hasłem „Sprawny i zdrowy przedszkolak”, zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Lesku.

Miejscem sportowych zmagań była hala sportowa Leskiego Gimnazjum do której przybyli przedstawiciele okolicznych przedszkoli wraz ze swoimi  kibicami ( Leska, Hoczwi, Średniej Wsi, Manasterca i Bezmiechowej). Spartakiada rozpoczęła się wspaniałą paradą przedszkolaków, symbolicznym zapaleniem  znicza i odśpiewaniem hymnu – uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Występy czirliderek jak i hasło przewodnie imprezy ”każdy dziś to powie, że sport to zdrowie” zagrzewały do walki rywalizujących ze sobą w różnych konkurencjach „olimpijczyków”, którym towarzyszyły ogromne emocje, rywalizacja i chęć zdobycia jak najlepszych wyników. I jak to w sporcie liczyła się szybkość, zwinność oraz precyzyjność z jaką przedszkolaki wykonywały sportowe zadania.

Nasi mali sportowcy bardzo dzielnie walczyli o” trofea”, co udało się bo stanęli na podium zajmując  II miejsce. Z pucharem, medalami, dyplomem, słodyczami  i co najważniejsze uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły. Serdecznie gratulujemy – BRAWO!!! Życzymy dalszych sukcesów sportowych, bo przecież -„W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH !!!”

Czytaj więcej... »

Tuż przed rozpoczęciem zimowych ferii w piątek 17 stycznia do naszej szkoły przyjechali oczekiwani goście z Politechniki Rzeszowskiej. Pani kierownik działu socjalnego wraz ze swoimi współpracownikami i kierowcą zawitała do nas ze słodkimi prezentami.

Pani dyrektor Lucyna Matuszewska oraz nauczyciele zgromadzili uczniów i przedszkolaków na apelu szkolnym. Po serdecznym powitaniu głos zabrała pani kierownik, która podziękowała za tak miłe przywitanie oraz złożyła pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom i przedszkolakom noworoczne życzenia.

Następnie każde dziecko zostało obdarowane  reklamówką wypełnioną słodyczami. Po rozdaniu słodkości dzieci i przedszkolaki wraz z nauczycielami powróciły do swoich zajęć zaś gości pani dyrektor zaprosiła na poczęstunek. Jak zawsze Rada Rodziców stanęła na wysokości zadania i ugościła bardzo serdecznie. Tym razem smacznym żurkiem wiejskim oraz pierogami. Na deser było wspaniałe ciasto a dla niektórych chętnych znalazło się również “coś na ząb”.

 

Dnia 16 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci  i Dziadzia.

To nadzwyczajne wydarzenie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych gości oraz złożenia gorących życzeń z okazji ich święta przez p. dyrektor Lucynę Matuszewską. Pamiętając o tym ważnym święcie, uczniowie  swoim licznie zgromadzonym babciom i dziadkom przygotowali  obszerny  program artystyczny, zaś rodzice zapewnili słodki poczęstunek.

Wnuki  zaprezentowały się  w wielu wierszach, inscenizacjach, piosenkach i tańcach. Za co otrzymali gromkie brawa. Swoimi występami artyści wyrazili wielką miłość, szacunek, dobroć,  serdeczną troskę, ciepło, które otrzymują każdego dnia. Gości przyjęto w pięknej kolorowej scenerii, gdzie na pierwszym planie widoczne było czerwone serce i kosz z kwiatami. Miłym akcentem na zakończenie  spotkania były upominki, które dzieci przygotowały pod opieką wychowawców i obdarowały nimi swoich kochanych gości. Wnuczęta  sprawiły wiele radości Dziadkom. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Po części artystycznej wszyscy wspólnie zasiedli do stołów na słodki poczęstunek.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil  w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu. 

Czytaj więcej... »

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w środę 15 stycznia.

Z wielką niecierpliwością wyczekiwali jej uczniowie, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć różnorodne, urzekające postaci kojarzone ze światem bajek i magii. Urozmaiceniem jak i atrakcją tegorocznego balu było zaprezentowanie przedstawienia pt. „Śpiąca królewna”, w którym główne role odegrały, chętne mamy uczniów i dzieci  naszej szkoły. W asyście p.Zosi Przygórzewskiej, debiutantki mogły zaprezentować swoje aktorskie talenty – a trzeba przyznać, że je posiadają! Zarówno profesjonalna gra, scenografia, jak i kostiumy niewątpliwie  odzwierciedliły klimat, lubianej przez dzieci bajki – gratulujemy udanego występu!

„Bal na królewskim dworze” zapoczątkował zabawę choinkową wszystkim, licznie przybyłym w tym dniu dzieciom. W czasie trwania zabawy był czas na tańce w rytmach ulubionych przebojów i różne konkursy, które poprowadził zaproszony przez Samorząd Szkolny DJ. Uczniowie mieli też poczęstunek, który został dla nich przygotowany przez Radę Rodziców. Wszyscy bawili się jak tylko potrafili i na ile wystarczyło każdemu sił – był to czas niezłej zabawy, lecz wszystko co dobre szybko się kończy”, tak też było tym razem, mimo iż dzieci starsze mogły bawić się dłużej. Zmęczeni lecz zadowoleni uczniowie udali się do domów.

Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej... »

Szkolny konkurs literowania w j. angielskim ,,The Master of Spelling 2013’’ odbył się 9.12.13r. Udział w nim wzięło 13 osób z kl. IV-VI.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności literowania w trzech konkurencjach, polegających głównie na ustnym  literowaniu  oraz na umiejętności poprawnego zapisania usłyszanych wyrazów.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali:

-Agnieszka Tyrkut kl. VI – 1 miejsce

-Bartek Stram kl. VI – 2 miejsce

-Mateusz Szymański kl. VI – 3 miejsce

Niewątpliwie był to czas praktyki, nauki rywalizacji i dobrej zabawy. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku!  

CONGRATULATIONS!

Kontakt

Szkoła Podstawowa
Fundacji "Elementarz"
im. Szybowników Polskich
w Bezmiechowej Dolnej

Bezmiechowa Dolna 215
38-600 Lesko
tel. 134696461

szkoła: sp.bezmiechowa@elementarz.edu.pl
dyrektor: dyrektor.bezmiechowa@elementarz.edu.pl

www.spbezmiechowa.pl
Certyfikat
W roku szkolnym 2002/2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoła z klasą". Braliśmy udział w akcji organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego.